fbpx Whatsapp-button
AYIN PROMOSYON ÜRÜNLERİ

100 ₺ siparişinize 1 ürün, 200 ₺ siparişinize 3 ürün, 31.10.2018 saat 23:59'a kadar geçerlidir..

Sağlıklı bir şekilde formunuzu korumanın doğal yolu…

Goji Berry Nedir?

Goji Berry - Kurt Üzümü Hasadı
Goji meyveleri kullanımı 2000 yıl öncesine uzanmaktadır. Adını Himalayaların bir parçası olan ve sınırları içerisinde olan Hunza Valley, Gojal adlarından almıştır. Birinci yüzyılda tıbbi amaçlar için kullanılmaya başlanmıştır. Goji meyveleri anti-aging özelliklere sahip olduğu iddia edilmektedir.

Goji meyveleri geçen 2000 yıldan beri bitkisel ilaç olarak kullanılmaktadır. Birçok Çinli mitler “ölümsüzlük meyve” olarak Goji meyveleri görüyorlar.

Kırmızı elmas, uzun ömürlü meyve, kurt üzümü ya da ölümsüzlük meyvesi de diğer adları arasındadır. Sağlık, güzellik ve uzun ömürlülük için kullanılan meyveyi günümüzde bir çok ünlü kişilerde kullanmakta ve ünlüler tarafından da onaylanmasına yol açmıştır.

Goji meyveleri ılıman ve subtropikal bölgelerde yetiştiriciliğe uygundur. Bu nedenle genellikle Tibet Himalayalar, Moğolistan ve Çin’de yaprak dökmeyen çalılarda yetiştirilir. Goji meyvelerinin yetiştiği büyük tarlalar sırasıyla Çin, Ningixia Hui ve Xingjang Uygur, orta ve batı bölgelerinde 200.000 dönümlük alanda sağlanmaktadır. Goji meyveleri en kaliteli Ningxia Sarı Nehrinde bulunmaktadır. Goji meyvelerini ticari şekilde üreten Çin’in diğer bölgeleri Qinghai, Shaanxi, Gansu, Shanxi ve Hebei iç bölgelerdir.

Goji Berry - Kurt ÜzümüGoji meyveleri sonbahar mevsiminde oval etli meyveleri olarak bir ila üç metreye kadar yüksek çalılarda büyür. Kırmızı şekilde yetişen meyveler yakından kırmızı üzüme benzer. Ancak goji berry’nin rengi daha derin bir kırmızıdır. Olgunlaşan goji meyveleribozulma riskini önlemek için tepsilere serilir ve hafifçe alt üst yaparak güneşte kurutulur. Goji meyveleri daha sonra tüketicilere sunulmaktadır.

Bitkisel ve tıbbi kullanımları ile birlikte, Goji meyveleri aynı zamanda çeşitli Asya yemekleri ve süsleme amacıyla kullanılmaktadır.

Goji meyveleri çeşitli şekillerde tüketilmektedir. Çiğ , kurutulmuş ve toz haline getirilmiş ya da tohum olarak sunulmaktadır.

Goji Berry Besin Değerleri

10 gram kurutulmuş Goji meyvesi içerisinde;

32 kalori

1.4g protein

0.18g yağ

0.5g diyet lifi

5.36g şeker

Sodyum, potasyum, kalsiyum, vitamin C, A, B2, çinko, demir bulunmaktadır.

Kurutulmuş goji berry meyveleri daha yüksek besin değerine sahiptir. Biyoaktif maddeler içeriği yüksek olup, tıbbi ve beslenme niteliklerini geliştirir. Şeker ve kalorisi diğer ürünlere göre biraz daha yüksektir.

Goji Berry - Kurt ÜzümüGoji Berry Faydaları

İçeriğinde yüksek derecede C vitamini bulunmaktadır. Çay olarak içildiğinde antioksidan desteği sağlamaktadır. Bu sayede metabolizmayı hızlandırarak hızlı şekilde kilo kaybı sağlayabilmektedir.

Mineraller, proteinler, anti-oksidanlar ve vitamin bakımından zengin olan goji meyveleri vücudu sağlıklı ve enerjik tutmakdadır.

Sağlıklı bir kalp ve dolaşımı korur, bağışıklık sistemini güçlendirir ve kansere karşı koruyucudur. Goji Berry A, B, E ve C gibi Vitaminler bakımından oldukça zengindir. Vücut kasları için protein desteği sağlamaktadır.

İçeriğinde bulunan D vitamini sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Alzheimer hastalığına karşı etkileri mevcuttur.

Goji Berry Cilde Faydaları

Goji meyveleri ilk uygulamadan itibaren antioksidan özellikleri ile pürüzsüz ve yumuşak bir cilde kavuşmanıza yardımcıdır.

İçeriğindeki mineraller sayesinde cildinizi besler ve sağlıklı tutmaya faydalıdır. Gergin, kırışıksız bir cilt için kolajen üretimini destekler. Cildin gerçek rengini korumada yardımcıdır.

C vitamininin cilt üzerinde tedavi edici özelliği bulunmaktadır. Yaraların iyileşmesine ve hasarlı ciltlere uygulanabilir. Güneşten kaynaklanan hasarı önler ve cildin doğal ışıltısını korumaya yardımcıdır.

Goji Berry Kullanımı

Tane olarak Düzenli şekilde sabah – öğle ve akşam öğünlerden 15 – 20 dakika önce 15 – 20 diş tüketebilirsiniz.

Çayı için ise bir su bardağı kaynamış su içerisine bir poşet Ersağ 5'li Form Çayı 

veya 15 – 20 adet meyveden atarak 6 – 8 dakika demlenir. Demlenen çayı içebilir ve içerisinde bulunan meyveler yenebilmektedir.

Krem kullanımı ise hergün akşamları cilde az miktarda 

masaj yaparak sürebilirsiniz.

 

Go to top   Ersağ Evimde - Ana Sayfa